Strona Główna

 

wstecz do

Aktualności

 

Lublin, dnia 24 października 2010 r.

 

 

Po raz 44 wystartowała Liga  Tenisa Stołowego Amatorów w Lublinie. Z nowym składem Zarządu Stowarzyszenia, wybranym w maju b.r. na Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym. Serdecznie witam kolegów i zapraszam do współpracy. Pracy będzie sporo ze względu na znów rekordową ilość drużyn, która przystąpiła do rozgrywek nowego sezonu. Jest ich aż 57. To dobrze, że wzrasta zainteresowanie tenisem amatorskim, ale przysparza kłopotu dla organizatorów, którzy mają ograniczoną możliwość zapewnienia wszystkim zespołom stołów do gry. Dzięki temu, że zespoły Edbaru i ASKO oraz nowo zgłoszona UKS Magnoliowa dysponują własnymi  salami, dało się pokonać barierę salową i przygotować terminarze rozgrywek dla wszystkich lig i zgłoszonych drużyn. W sumie rozgrywki Amatorskiej Ligi rozgrywane będą na siedmiu salach miasta Lublina. Bazą dalej stanowi mała sala MOSiR przy al. Zygmuntowskich 4, gdzie będzie rozgrywana największa ilość spotkań.

Serdecznie witamy nowo zgłoszone zespoły: Kameleony, Pogodna, Zarembiacy III, Wyższą Szkołę Społeczno-Przyrodniczą, MAN Niedrzwica Duża, Lubzel II, UKS Magnoliowa, PGE Elektrociepłownia Lublin oraz Wetako (Ludwet) Ludwin. Terminowo do rozgrywek zgłosił się zespół Space Stars, ale wycofał się po rozpoczęciu gier. W wolne miejsce przyjęliśmy kolegów z Ludwina, którzy zgłosili się po terminie. Nie zakłócimy w ten sposób ułożonego wcześniej terminarza.

Pierwsze trzy ligi liczące po dwanaście zespołów będą rozgrywały mecze według starego systemu. Pierwsza runda systemem „każdy z każdym”, a druga runda w dwóch grupach, górnej i dolnej szóstki z zaliczeniem punktów z pierwszej rundy. IV liga, która liczy 21 zespołów podzielona została losowo na trzy grupy po siedem zespołów. Pierwsza runda będzie rozgrywana systemem „każdy z każdym” w grupach. Do drugiej rundy z każdej grupy awansują cztery najlepsze drużyny. W ten sposób wyłoniona dwunastka zespołów, również systemem „każdy z każdym” , bez zaliczenia punktów z pierwszej rundy walczyć będzie o awans do klasy wyższej. Pozostałe dziewięć zespołów również systemem „każdy z każdym” stoczą walkę o kolejność dalszych miejsc.

Amatorską Ligą Tenisa Stołowego zainteresowało się Radio Lublin. W programie redaktora Brzozowca „dla aktywnych” w czwartek o godz. 15,45 słuchacze RL usłyszeli o historii „naszej ligi”, zasięgu jej działania oraz rosnącej z każdym rokiem jej popularności.

W I lidze zespoły Rodos i TBV zaczęły od mocnego uderzenia pokonując po 10:0 drugi i trzeci skład akademików z UMCS. W Rodosie wystąpiła nasza koleżanka Anna Maruszczak, którą po dłuższej przerwie serdecznie witamy ponownie przy naszych stołach. TBV wzmocnił się księdzem Stanisławem Kryszczukiem. Natomiast ich przeciwnicy mają kłopoty kadrowe. AZS UMCS II wystąpił w dwuosobowym składzie, a AZS UMCS III bez właśnie ks. Kryszczuka oraz Waldemara Pycki (zasilił Edbar). W innych zespołach również doszło do przetasowań w składach. Kol. Paweł Lalak-Laviska postawił na młodość (i to bardzo dobrze). Marcinowi Reszce i Jarkowi Łopuszyńskiemu przyda się „przetarcie” w naszej lidze. Beniaminek Annoplast Pod 50 wzmocnił się Robertem Baranem i z sukcesem rozpoczął grę w wyższej lidze pokonując Center 7:3. W Centerze natomiast odwrotnie. Oprócz kapitana kol. Mariana Finkowskiego i Pawla Włodarczyka zobaczyliśmy ubiegłorocznego drugoligowca Artura Kisielewicza, który nie wzmocnił z sukcesem teamu kol. Mariana. Punkty dla Annoplastu Pod 50 zdobyli: R. Baran -3, Krzysztof Grabowski -2, Roman Chawryło -1 i para Baran/Chawryło. Dla Centeru punktowali: P. Wlodarczyk -2 i M. Finkowski -1.

W II lidze kłopoty kadrowe ze skompletowaniem składu mają Zarembiacy I, którzy bez walki oddali punkty Edbarowi II. Liczymy, że jest to przejściowy kłopot Darka Haśca, nawet pomimo tego, że Gienio Drwal zmienił barwy na Malinex. Kłopoty kadrowe mają również Aleks oraz Geodeta, w których to składach ujrzeliśmy po dwóch zawodników. Kłopoty te są na pewno do rozwiązania w miarę postępu rozgrywek.

W III lidze od mocnego uderzenia rozpoczął beniaminek Dystans Niedźwiada pokonując 10:0 osłabiony brakiem Michała Bigaja (wzmocnił AZS UMCS IV) GUWW Ekogeo. W dwuosobowych składach wystąpiły Park Farb i Jedynka. W Jedynce nastąpiło to z powodu udziału kol. Piotra Nizioła w wycieczce szkolnej. Natomiast zespół Park Farb został osłabiony a powodu przejścia Marka Futy do ASKO i Krzysztofa Witeckiego do Jedynki. Drugi beniaminek Ściegienny również rozpoczął swój występ w III lidze sukcesem. Pokonał 9:1 osłabiony brakiem Dariusza Rudnickiego (przeszedł do Kaliny dawniej Zdrój) real. Duży postęp zanotował drugi zespół Zarembiaków. Zdegradowany w ubiegłym sezonie do IV ligi, teraz powrócił w szeregi III ligi dzięki wolnemu miejscu po nie zgłoszonym wyżej Ciepłowniku. Duet Michał Janiszewski i Łukasz Drozd pokonali rezerwy ASKO 7:3. Punkty dla Zarembiaków II zdobyli: M. Janiszewski i Ł. Drozd po -3 oraz para Drozd/Janiszewski. Dla ASKO II punktowali: Monika Czerniak, Armand Szczęsny i Artur Siwek po -1.

Jak widać z przeglądu składów trzech lig nastąpiły duże przetasowania, które jednych wzmocniły kosztem innych.

Wystarczy już jak na pierwsze wejście. Więcej w pozostałych wejściach po następnych kolejkach.

Piotr Milczek