Strona Główna

 

wstecz do

Aktualności

 

 

Liga okiem Tadeusza Cieszko… odcinek III

 

Zaczynam omówienie występów poszczególnych drużyn. Dzisiaj I liga .

 

1. Mistrz ligi - CENTER

Drużyna Mariana Finkowskiego występująca w składzie: Marian Finkowski, Krzysztof Barszcz, Artur Zagajewski  i Robert Zbita. Z zespołu ,który w ubiegłym sezonie zajął 4 miejsce, pozostał tylko Marian Finkowski. Bardzo duże wzmocnienia, po pierwszej rundzie 5 punktów przewagi nad następną drużyną i bezapelacyjne zdobycie tytułu. Zawodnicy grający bardzo nowocześnie i widowiskowo. Wyrównany skład. O drużynie można mówić tylko bardzo dobrze. W tym zestawieniu , obrona tytułu nie powinna być trudnością.

 

2. Wicemistrz - STARÓWKA

Obrońca tytułu z ubiegłego roku. Perturbacje w obsadzie „trzeciej” rakiety. Andrzej Pawłowski po jednym meczu zrezygnował z dalszej gry i powstała luka , której nie mogli wypełnić weterani Stanisław Wieczorek i Hieronim Munio. Dopiero wprowadzenie Bogdana Wasaka, pozwoliło wywalczyć drugie miejsce. Bezapelacyjny lider, to Paweł Widyński, jeden z najzdolniejszych młodych zawodników w województwie. Paweł osiągnął największą ilość zwycięstw indywidualnych w lidze.

 

3. RODOS

W ubiegłym sezonie 6 miejsce. Zespół z ambicjami. Drużyna uzupełniła skład Robertem Wierzbickim i awansowała na pozycje medalową. Zawodnicy preferują szybką, nowoczesną grę, chociaż do Centera jeszcze trochę im brak. Lider w zdobyczach punktowych - Roman Piechnik.

 

4. CIEPŁOWNIK I

W poprzednim sezonie 5 miejsce. Nieznaczny awans , choć w tym roku większa stabilizacja i ilość zdobytych punktów. Nawet na widoku było trzecie miejsce. Pierwsza drużyna z czołówki, w której każdy zawodnik gra innym stylem. Słabością jest mało wyrównany skład. Super defensor Adam Trela, mogący z każdym wygrać Wojciech Malborski i zbyt dużo ponoszący porażek Przemysław Szynal.

 

5. BIAŁY KRUK

W ubiegłym sezonie 8 miejsce. Największy sukces w historii drużyny. Po raz pierwszy awans do pierwszej szóstki. Właściwie o sile drużyny stanowi jej gwiazda Adam Kleczkowski, który zapewnia 3,5 pkt prawie w każdym meczu. Drużyna rozszerzyła skład , ale bez rewelacji. Następny sezon pokaże, czy reprezentują poziom na grę w pierwszej szóstce, czy też był to przypadek.

 

6. MLEXER

Największy spadek w tabeli. Wicemistrz z przed roku. Pierwsza runda do chwili kontuzji Jarosława Waśkowskiego - rewelacyjna. Dwóch świetnych zawodników: Jarosław Waśkowski i Leopold Pilipczuk dało 7 kolejnych zwycięstw. A potem było już tylko gorzej. Brak uzupełnień, nie miał kto grać i w efekcie niżej już się nie dało spaść.

 

- drużyny z grupy słabszej-

 

7. AZS UMCS I

Lokata jak rok temu. Drużyna w przebudowie. Ktoś ubył, ktoś przybył, ale w tym sezonie mogli wystawić do gry 3 zawodników, co w poprzednim było trudnością. Gra i wyniki opierają się na Michale Michałku. Oczywiście gdyby Piotr Pawlas grał wszystkie mecze, siła zespołu znacznie wzrośnie.

 

8. SALOS KALINA

Ubiegły sezon na 10 miejscu, więc  postęp w lokacie i ilości zdobytych punktów. Grający tylko w pierwszej rundzie Tomasz Adamczyk zapewnił spokojny byt drużynie. W rundzie rewanżowej zastępował go weteran Teofil Czekaj i trzeba przyznać ,że słabsi gracze nie potrafią sobie poradzić z jego defensywnym stylem gry.

 

9. GEODETA

Beniaminek ligi. Pierwsze mecze - katastrofa. Skład słabszy niż w II lidze. Trafne wzmocnienia i w ostatnich 4 meczach I rundy drużyna zdobywa 7 punktów. Miejsce w lidze bezpieczne. W II rundzie spokojna gra. Jeden punkt więcej i byłoby 7 miejsce. Mieszanka młodości z rutyną. Dobry duch i najlepiej punktujący w zespole - Jerzy Kulik. Ciekawym zawodnikiem jest Artur Kiełt, grający pierwszy sezon w lidze. Aspiracje zgłasza Michał Wojciechowski. Uzupełniają skład: Marek Pastusiak i Tadeusz Cieszko oraz młody Jacek Orłowski.

 

10. STRAŻAK - METRON

W ubiegłym sezonie 3 miejsce. Wspomnienie dawnej świetności drużyny w osobie Dariusza Lewczuka, który nadal jest groźny dla najlepszych i zdobył sam więcej punktów niż reszta drużyny w sumie. Szkoda tylko, że zawodnicy tego zespołu są bardzo nerwowi. Właściwie mieli czego, gdyż Oxford miał szansę ich wyeliminować.

 

11. OXFORD MIXT

Beniaminek ligi. Wyjątkowo sfeminizowana drużyna. Dwie piękne i ładnie grające dziewczęta - Magdalena Dębska i Kamila Maruszczak. Zespół właściwie w tym samym składzie w jakim wygrywał II ligę. W początkowej fazie rozgrywek walczył, zaczął ciut lepiej niż drugi beniaminek Geodeta, ale po pierwszej rundzie tylko 1 punkt na koncie. Zbyt późno wzmocniony Markiem Rejmakiem , pomimo ambitnego finiszu nie dał rady i wrócił do II ligi. 

 

12. MTM LUBLIN

W poprzednim sezonie 9 miejsce. Katastrofalna I runda i ostatnie miejsce na jej końcu. W II rundzie nic się nie zmieniło i zasłużony spadek. Przyzwoite wyniki osiągał tylko Marek Sałaga, ale to są rozgrywki drużynowe.

 

Ciąg dalszy nastąpi………..

 

Lublin, dnia 01.04.2005 roku