Strona Główna

wstecz do

Aktualności

- Udany występ niepełnosprawnych pingpongistów w Cętniewie

Bardzo dobrze zaprezentowali się lubelscy pingpongiści Startu na Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych, które odbyły się w maju w Cętniewie.

Katarzyna Kowalik w grze pojedyncze zajęła w drugie miejsce. Brązowy medal w grze pojedynczej mężczyzn wywalczył Grzegorz Kordowicz. Ten sam zawodnik zdobył jeszcze brąz razem z Grzegorzem Borkowskim w grze podwójnej. Czwartą lokate w swojej kategorii zajął Grzegorz Borkowski, a na piątych miejscach  w swoich kategoriach sklasyfikowani zostali Tomasz Janowski i Tomasz Słomiany.

- Mistrzostwa Polski Weteranów.

Weteranów rozegranych  w maju w Jastrzębiu Zdroju Indywidualnych Mistrzostwach Polski Weteranów startowało 4 reprezentantów Lublina.

W grze pojedynczej kobiet Diana Kośmider z Metronu Akwa uplasowała się na 7-8 miejscu. Ta sama zawodniczka grając z Elżbietą Pieczorkiewicz z Krakowa w grze podwójnej kobiet zajęła 5-7 miejsce. W grze mieszanej razem z Janem Molenda z Radomia uplasowała się na 5-8 miejscu.

W kategorii mężczyzn 50-59 lat, Adam Trela z Ciepłownika zajął 7-8 miejsce, a Marian Finkowski 48-60 miejsce.

W kategorii 70-74 lat Hieronim Munio z Orląt zajął 9-11 miejsce. W kategorii debli 50-59 lat para Finkowski-Trela uplasowała się na 5-8 miejscu.

Mając na uwadze brak kontaktów naszych reprezentantów na szczeblu krajowym , występ ten należy uznać za udany.  Wysokie lokaty Diany Kośmider Adama Treli upoważniają do roztawienia ich na wysokich pozycjach w przyszłorocznych mistrzostwach.