Strona Główna

wstecz do

Aktualności

I liga

Drużyny walczące o mistrzostwo zrobiły sobie wolne. Jedynie Biały Kruk zawalczył z Ciepłownikiem I i zremisował 5:5. Właściwie to tylko Adam Kleczkowski pokazał klasę. Wygrał swoje gry singlowe i brał udział w zwycięskim deblu.

W walce o utrzymanie w lidze Oxford zwyciężył aż 10:0 MTM i po remisie Strażaka z Salosem ma jeszcze szanse. MTM walczył do wyniku 0:6. Poszczególne gry kończyły się w pięciu setach.  Strażak natomiast z trudem uzyskał remis. Salos bez swego lidera Tomasza Adamczyka, dzięki wyrównanemu składowi mógł wygrać, ale ostatecznie zakończyło się podziałem punktów. W najbliższej kolejce spotkają się w bezpośrednim meczu Oxford z Strażakiem Metronem. Strażak wystarczy że zremisuje i utrzyma ligę. Ale czy tą drużynę stać na taki wynik? Terminarz lepszy ma Strażak, ale Oxford ma jeszcze szanse.

Geodeta wygrał z AZS UMCS I wynikiem 7:3 i awansował w tabeli.

II liga

W meczu kolejki Edbar wygrał z Salosem III 6:4. Od początku Edbar dominował i osiągnął skuteczną przewagę 6:1. Potem już w grach bez znaczenia wygrywali zawodnicy Salosu.

AZS UMCS II nie odpuszcza i wygrał choć z trudem z Galą 6:4. Najlepszy zawodnik poprzedniego meczu Wojciech Dzioba tym razem przegrał wszystkie single i zwyciężył tylko w deblu.  Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Waldemar Pycka z AZS  który wygrał trzy gry singlowe. Przy stanie 3:2 dla Gali w pojedynku Szala - Dzioba była sytuacja gdy Szala prowadził 2:1 i 10:7 w czwartym secie. Dzioba finiszował i wygrał tego seta. Zbyszek Szala w ostatniej wymianie złamał rakietkę. W piątym secie pożyczył rakietkę od rywala z drużyny przeciwnej Mirosława Kalisza i wygrał tego seta i całą grę.

III liga

Rozstrzygnęło się kto awansuje do II ligi. W bezpośrednim meczu WSPiA wygrał z realem 6:4. Mecz toczył się przy przewadze studentów, którzy mieli bardziej wyrównany skład i w przekroju całego sezonu  zasłużenie awansowali. Gratuluję awansu. Podkreślić należy, że z III ligi awansowały wyżej dwie drużyny które grają pierwszy sezon w naszych rozgrywkach.

Dzisiaj również jest szczególny dzień, gdyż naszą stronę odwiedziło 10 000 gości. Cieszę się, że praca jaka wykonujemy spotyka się z przychylnym zainteresowaniem.

Wprowadziliśmy pewną nowość na stronie głównej, tj. wiadomości z ostatniej chwili.