LLTSA  -  sezon 2019/2020

25 października 2020 r.

Komentarz po III kolejce LLTSA
(autor: Robert Grabczak)

Za nami 3 tygodnie grania w najtrudniejszym okresie dla sportu i życia, ale mimo przeciwności nie poddajemy się na razie. Z 75 meczy zaplanowanych nie odbyło się 8. Mam nadzieję, że zaległości odrobimy w przerwie, która nastąpi po tej najbliższej kolejce. Jeżeli można będzie grać, to kolejki od V do VIII przewidziane są w terminie od 16 listopada do 15 grudnia - szczegóły już na podstronach poszczególnych lig. Potem przerwa do 10 stycznia. To są ramowe daty, które wprowadzamy, ale sytuacja może nas zmusić do zawieszenia ligi. Pogorszenie sytuacji w kraju lub wola większości drużyn, żeby zatrzymać grę, to są podstawy do przerwy ligowej. Na razie 2 osoby wyraziły prośbę o pauzę, jak będzie Was więcej, to Zarząd rozważy te propozycje.

I liga

Tutaj tylko 3 mecze. Lider Roberto Music Team pokonuje zawsze silnego Ściegiennego dzięki kompletowi Łukasza Górniaka i Radka Łukasika. Koledzy na razie niepokonani w lidze! Mój wkład był zerowy, ale trochę postraszyłem przeciwników m.in. Mariusza Dydo - zwycięzcę turnieju sobotniego. Miałem 4 piłki setowe na 2-0. Kto wie, jakby się to potoczyło? Ruch Lublin uruchomił Kamila Głowinkowskiego i dzięki temu zremisował na trudnym terenie w Wilczopolu. Na Słowiczej ciekawy mecz ASKO–Węglin zakończony wygraną gospodarzy 7-3. Paweł Michalec potwierdza szybkość i moc z treningów. Krzysztof Witecki - 3 mecze 5-setowe – dwa do przodu i porażka z Wojtkiem Maliborskim. Do tego wygrany debel i punkt Waldemara Pycki ważny psychologicznie po laniu na Podwalu tydzień temu.

II liga

Delta Team nie daje szans przeciwnikom i pokonuje Głusk zdecydowanie 8-2. Andrzej Gęca dawno w lidze nie przegrał 2 razy jednego wieczoru, ale Anna Maruszczak i Sławek Margol to nieustępliwi przeciwnicy. Komplet Anny i po 2,5 pkt Sławomira i Grzegorza Gaborskiego dały 8 pkt. Najbardzej zacięty mecz Zarembiaków z AZS WSEI. Darek Hasiec walczy dzielnie z Krzysztofem Lasotą i ulega mu 2-3, ale 3-2 pokonuje Błażeja Białka a K.Lasotę 3-2 pokonuje Wojtek Bochniarz! Punkt Marka Pastusiaka daje pewnie sprawiedliwy remis. ASKO II z Heksą Niedzwica - osamotniony trochę Marek Futa zdobył 2 pkt ale 0 Zbyszka Kucia i 1 pkt Przemka Szajdy to za mało na Roberta Bieleckiego i Mariusza Cyrankiewicza wspartych Antonim Kowalczykiem. Wielkie derby Piask po raz pierwszy w naszej lidze i zdecydowane zwycięstwo teamu Darka Gustawa, w którym młody tata Jarek Gładysz nie oddał w czterech partiach nawet jednego seta! Brawo. Rzadko spotykane na tym poziomie 9 meczy po 3-0 i tylko raz 3-1. Szybko zagrali. Na koniec Świdniczanka-Jedynka i powrót do stołu mistrza dwóch czopów Marcelinio Jaszczaka, którego nie przestraszył się Paweł Pielak i jednym czopem pokonał rywala 3-2!

III liga

Argo konsekwentnie chce wrócić do II ligi i nie daje szans Geodecie II. Bracia Pietroniowie 7 pkt i cenny jeden Tomasza Szczotki. Super Tramp udowodnił ogromną potrzebę gry w wyższej lidze i zremisował z Miłośnikami Pięknych Kobiet. Michał Bigaj wygrał wszystko, co mógł, ale brak wsparcia od Marka Wilczyńskiego i dobra gra Mariusza Bieńka i Artura Czerkawskiego spowodowaly remis w tym meczu. Najciekawszy mecz to Poker TEAM i CZARNYCH Koni. Każdy wygrywał z każdym – nie było niepokonanych w tym meczu. Artur Cękalski po dwóch zwycięstwach mógł zadecydować o wygranej w meczu, ale w ostatniej partii uległ 0-3 Marcinowi Kulpie. Zychar w pełnym składzie pokonał 6-4 FOO Fighers grający we dwójkę.

IV liga

ATS Block Team pokonał Pogodną 9-1. Jedyny punkt dla pokonanych zdobył Mariusz Szymański wygrywając też zakład o coś ze mną. Mariusz nagroda w czwartek! Niepokonany do tej pory Team Łęczna napotkał na swej drodze dwóch Panów z EKO-GEO Wiesia Wójcika i Łukasza Bednarczyka, którzy okazali się bezlitośni i wygrali wszystkie 7 partii. Artur i Adam Szewczak wygrali wszystkie single i to wystarczyło do pokonania Dragonów 6-4. Pozostałe mecze troszkę bez historii 10-0 i raz 9-1.

Na koniec jeszcze raz proszę uważać na siebie i zdrowia dla wszystkich!