LLTSA  -  sezon 2019/2020

29 września 2020 r.

Komunikat przed rozpoczęciem sezonu 2020/2021


Do rozgrywek przystąpiło 51 drużyn, co na obecną sytuację to bardzo duża ilość. Pierwsza liga bez zmian z wyjątkiem ekipy LPEC - Geodeta III, która nie przystępuje do I ligi i odstępuje to miejsce Ludwiniakowi, który dodatkowo połączył się z MTM. Geodeta III w drugiej lidze nazywa się HEKSA Niedrzwica Duża dzięki sponsorowi. AZS Block Team rezygnuje z II ligi, a Czarne Konie z powrotu do II ligi także. Czyli w II lidze witamy Jedynkę i K.S. Piascovię. III liga to dodatkowy awans Super Trampa i Annoplastu. IV liga to rezygnacja kilku drużyn i powstanie 4 nowych, które serdecznie witamy.


Podstawowa sala gry to MOSiR oraz VIII Liceum przy ul.Słowiczej i hala na Podwalu. Skup Złomu Drwal gra w Sali w Wilczopolu Kolonia. Gramy cztery kolejki i 2 tygodnie przerwy. Po feriach zimowych 15 lutego zostanie nam 5 kolejek II rundy.

IV liga - 15 drużyn gra 15 kolejek bez rewanżów! Jedna długa runda każdy z każdym! Potem wykorzystując jeden wolny termin odbędzie się turniej top 16 albo 32 najlepszych zawodników w rankingu indywidualnym.

Zasadą na Mosirze ma być granie tylko 4 meczy dziennie. Nie przewidujemy grania 5 meczy wieczorem. Mecze przełożone będą mogły być rozegrane np. w czasie przerw w rozgrywkach, które będą cyklicznie stosowane. Terminarz czterech kolejek października wkrótce, a reszta sukcesywnie w miarę postępu sezonu.

Covid-19 powoduje, że mamy prośbę, aby nie przychodzić na salę z gorączką, przeziębieniem czy innymi problemami zdrowotnymi. Mamy nadzieję rozegrać ten sezon zgodnie z terminarzem, ale dopuszczamy też jakieś opóźnienia.


Życzę wszystkim zdrowia i sukcesów w rozgrywkach LLTSA!


Robert Grabczak