LLTSA  -  sezon 2019/2020

8 czerwca 2020 r.

Charytatywne granie w Ludwinie
(autor: Piotr Nizioł)


W niedzielę, 7 czerwca, do sali Gminnego Centrum Kultury i Sportu na turniej tenisa stołowego zaprosił nas Rysio Białek. Obserwując na facebooku moje działania na rzecz zbierania funduszy z przeznaczeniem na leczenie męża mojej byłej uczennicy, absolwentki Zespołu Szkół nr 1 z Podwala, Rysio zaproponował charytatywny charakter naszych zmagań. Do turnieju zgłosiło się 15 osób, w zdecydowanej większości z naszej ligi. Wpisowe zostało ustalone na poziomie 10 złotych, ale moi Przyjaciele od tenisa stołowego wykazali się ogromnym sercem i uzbierało się aż 470 złotych. Zaokrągliłem tę kwotę do pełnych 5 setek i wszystko zostało wpłacone na konto zbiórki.


W pierwszej części turnieju rywalizowaliśmy „każdy z każdym” w 3 grupach po 5 osób. Do finału A awansowało po dwóch pierwszych z każdej z tych grup. Pozostali utworzyli finał B. Zwycięzcą turnieju został Krzysztof Witecki (ASKO I), który wyprzedził Grzegorza Sajnaja (Ludwiniak) i Bartłomieja Świdnika (UKS Żaczek Fajsławice).

Dalsze miejsca zajęli:

4. Norbert Mazurkiewicz (PIK Łęczna),
5. Marek Futa (ASKO II),
6. Sławomir Margol (Pod 50)
7. Artur Czerkawski (Ogry)
8. Piotr Nizioł (Jedynka).

W turnieju zagrali ponadto: Ryszard Białek (AZS WSEI), Igor Dorożyński, Piotr Dorożyński, Leszek Kozioł (PIK Łęczna III), Stanisław Piwoni (Team Łęczna ), Gabriel Szalast, Adam Szewczak (PIK Łęczna III). Dalszej kolejności nie jestem w stanie ustalić, gdyż sekretarz zawodów opuścił kilka wpisów☹. Nie miejsca jednak były najważniejsze. Każdy z nas nagrał się do oporu a przy okazji zrobiliśmy dobry uczynek. Na samym jednak przelewie się nie skończyło. Spontanicznie powstała oryginalna pamiątka z dzisiejszego wydarzenia w postaci okładki płyty zespołu Bon Jovi oprawionej w ramkę i przyozdobionej podpisami wszystkich uczestników dzisiejszego turnieju.


Ten gadżet trafił już na aukcję, w której zbierane są środki na ten sam cel, na który przelane zostały dobrowolne datki uczestników turnieju. Licytacja trwa do 10 czerwca do godziny 20,00 i można w niej uczestniczyć klikając w link https://www.facebook.com/groups/576248079602335 (trzeba troszeczkę przewinąć). Na licytacjach można ponadto kupić przeróżne rzeczy od obuwia i odzieży zaczynając poprzez płyty, książki, wszelakie artykuły spożywcze domowej produkcji na różnych usługach kończąc. Jeżeli kogoś zainteresowałem możliwością wsparcia leczenia mojego Przyjaciela, to odsyłam na oficjalną stronę Fundacji „Siepomaga” gdzie można dokonać indywidualnej wpłaty w dowolnej wysokości. Za wszelaka pomoc serdecznie dziękuję w imieniu beneficjenta zbiórki oraz jego najbliższej rodziny.  Oto link
https://www.siepomaga.pl/dla-norberta?­fbclid=IwAR2k55XJLS0FmPazN7DuDtwO6l­HH3-v4Yfct1YLgUfUtaiE3FfJqEHJinq8


Piotr Nizioł