LLTSA  -  sezon 2019/2020

15 grudnia 2019 r.

Komentarz po IX kolejce LLTSA
(autor: Robert Grabczak)


IV liga

Za nami koniec pierwszej rundy i zaczynamy od razu grać o awans, a dolna część będzie grała w „radosnej” odsłonie tabeli, jak to nazwała w tym sezonie Córka Darka Krawczyka. Dzięki za pomoc!

Ekipa Są Lepsi pewnie zmierza do wyższej ligi i na nich nie ma nikt sposobu. W ciekawych meczach Pogodna pokonała Poker Team dzięki kolejnemu kompletowi Mariusza Szymańskiego, który zachował zimną krew w piątych setach z Michałem Buzkiem–Czarnolasem i Pawłem Malendowskim. Ważny punkt dołożył Piotr Łukasik również wygrywając 3-2 z Michałem B-Z. Patryk Saba znów pokazał dużą formę w tym sezonie zdobywając komplet w meczu XERO CAFE z Samsonem-Jastkowem. Opieka trenera Bartosza Kiciaka przydała się w meczu z ...Markiem Kiciakiem - ojcem Bartosza. Pokonanie Tomasza Biniędy 3-0 to dobry wynik z doświadczonym ligowcem jakim jest Tomek. Patrykowi gratulujemy dobrych wyników na Grand Prix Polski!

Grupa awansowa gra każdy z każdym z zaliczeniem pierwszej rundy.


III liga

Tramp Klub pokonał 7-3 ASKO III dzięki fenomenalnej formie Artura Budzyńskiego, który wszystkie mecze wygrał po 3-2! Brawo Artur - zagraniczne obozy sprawnościowe pomagają punktować w LLTSA. Ewa Bocian zdobyła 2,5 pkt. a jej pogromcą był tylko Robert Pytka. Lider tabeli – Świdniczanka pokonała w zaciętym meczu K.S.Piaskovię 6-4. Robert Bielecki znalazł swego pogromcę, którym został grający najlepszy sezon Michał Jasiński. Ale sam Michał nie wystarczył na bardzo szeroki skład Swidniczanki, gdzie oprócz Roberta ważne punkty dołożył robiący duże postępy Piotr Goszczyński i Przemek Szajda. A jeszcze Marcelinio Jaszczak trenuje gdzieś w Bilbao i Jarek Bądos w Bogdance. I jak ich pokonać? W najbardziej zaciętym meczu AZS UMCS II zremisował z Orłami Wieniawy. Bohaterem był Oleksandr Hribow, który swoim czopem wyleczył wszystkich przeciwników!


II liga

AZS WSEI zaczyna grać o wyższe cele niż baraże przed spadkiem. Kamil Bajko i Błażej Białek nie dali szans Jedynce, która nie może wygrać meczu w II Lidze. Michał Rawski aż 2 porażki - to się zdarza rzadko! Lider GEODETA III pokonuje w zaciętym meczu PIK ŁĘCZNA 6-4. Każdy w tym meczu coś przegrał, ale jak mówi Rysiu Polak PIK zaczyna walkę o baraże! Na razie przed spadkiem, bo to jest na razie łatwiejsze niż walka o awans w tej zaciętej jak zawsze II lidze. Świadczy o tym miejsce spadkowicza z I ligi Piaski Team, którzy byli blisko dołu tabeli, ale ważne zwycięstwo z Ludwiniakiem pozwala ekipie Darka Gustawa patrzeć spokojniej w przyszłość. A Ludwiniak, jak i PIK, duże nadzieje na początku, ale po 9 kolejkach miejsca bardziej w dole tabeli. ASKO II nie dało szans Czarnym Koniom, które podobnie jak inny beniaminek Jedynka nie mogą zaszaleć w wyższej lidze. Vice prezes Marek Futa wreszcie pokazał pełną gamę swoich umiejętności, tradycyjny komplet zaliczył nieustępliwy Zbig Fila, który przegrywał 6-10 w piątym secie z Pawłem Markowiczem, ale jak mówił Kazimierz Górski „dopóki piłka w grze” i Zbigniew zwycięski 12-10! A rok temu Zbigniew zagrał aż z 5 meczy w ASKO I! Warto było zejść piętro niżej i robić komplety czopkiem długim! Marek Sałaga udowodnił wielką formę z turnieju Kamila Szubarczyka i pokonał wszystkich Zarembiaków przechylając szalę zwycięstwa na stronę MTM-u!


I liga

Roberto Music Team na drodze zwycięskiej, ale wynik 9-1 z Aktywnym Wrotkowem jest mylący, bo mecze zwłaszcza Dominika Maciąga były zacięte i mogły zakończyć się inaczej, ale Domininik udowodnił, że można wygrać jak nie leci albo piłki są krzywe. Punkt dla Wrotkowa zdobył Dawid Sokołowski, który wypunktował Daniela Jędryszkę 3-1. W wielkiej formie był Piotr Dec nie tracąc nawet seta! Mistrz Ligi EDBAR postanowił, że wreszcie zagra mecz, a nie będzie przekładał i udało się mistrzom pokonać ASKO I 7-3. W pojedynku Pawłów musiał wygrać Paweł i ten o nazwisku Janowski prowadził 2-0, ale na koniec 3-2 wygrał Paweł …Michalec! Dzięki sportowej postawie Edbaru i Ruchu Lublin z II ligi przepis o przekładaniu tylko 2 meczy w rundzie będzie od stycznia przestrzegany skrupulatnie i dokładnie. Panowie, trzeba trochę się szanować, bo terminarz dla wszystkich jest dobry, ale część ekip chce przekładać prawie każdy mecz! Na to zgody nie będzie - soorryy. WWW POD 50 ma najszerszy skład w I lidze, co nie przekłada się na miejsce w tabeli. Teraz zadebiutował sympatyczny Vincent Briois prosto z Francji, ale wystawienie go na potężnych Geodetów mogło mu odebrać chęć gry w tej wielkiej lidze LLTSA! A Vincent gra naprawdę przyzwoicie! Jarek Adamczyk gra sezon życia i dzięki jego kompletowi oraz Michała Szurygi PROGRESS zanotował ważne zwycięstwo z PGE Dystrybucją, która ma ciężki sezon na razie, ale może II runda coś zmieni? Tomek Kurylak po niepowodzeniach w turnieju u Kamila zrekompensował sobie to na Szafirze, robiąć komplet i pokonując nawet Radka Poświatowskiego! Wsparcie rodziną Drwali dało zwycięstwo 7-3!


Życzę wszystkim Wesołych Świąt, a za tydzień napisze komentarz nasz długo nie czytany …Mariusz Suchorowski!


Robert Grabczak