LLTSA  -  sezon 2019/2020

12 listopada 2019 r.

Sprawozdanie z Mistrzostw
Lubelszczyzny 2019 w ping pongu

(autor: Norbert Mazurkiewicz)


Do turnieju przystąpiło 29 osób, z których cztery osoby posiadały już kwalifikacje do Mistrzostw Polski 2019.

Byli to zawodnicy z Mazowsza: Piotrek Rawski oraz Piotrek Januszkiewicz, znany mi od kiedy rozpocząłem przygodę z ping pongiem, także uczestnik Mistrzostw Europy 2017 w Budapeszcie oraz zawodnicy z naszej ligi LLTSA: Paweł Janowski (5 miejsce na Mistrzostwach Polski 2018 i 9-16 miejsce na Mistrzostwach Europy 2018) i Grześ Sajnaj (14 miejsce na Mistrzostwach Polski oraz finałowa 64 Mistrzostw Europy).

Oprócz zawodników z Lubelszczyzny jak wspomniałem do turnieju przystąpiło czterech czołowych zawodników Mazowsza oraz pięciu zawodników z Sandomierza, których oczywiście pozdrawiam i dziękuję za przybycie.

Z 29 zgłoszonych zawodników rozstawiliśmy czterech mających już kwalifikację do MP 2019, których dołączyliśmy do gry w fazie finałowej.

Pozostałych 25 zawodników rozlosowaliśmy w sześciu grupach, z których wyłoniliśmy najlepszą szestnastkę. Dalej z w/w 16-stki wyłoniliśmy systemem do dwóch przegranych najlepszą czwórkę, która dołączyła do czterech rozstawionych zawodników tworząc grupę ośmioosobową. System każdy z każdym wyłonił zwycięzców tego turnieju.

Najlepszy okazał się Marcin Grzyb, który w tej fazie rozgrywek był bezkonkurencyjny. Nie dość , że nie przegrał ani jednego meczu, to w siedmiu spotkaniach stracił tylko dwa sety grając z przeciwnikami, którzy mieli dużo większe doświadczenie i dzięki temu zdobył pierwszą kwalifikację Lubelszczyzny zapewniając sobie start w finałach Mistrzostw Polski 2019.

Drugie miejsce przypadło w udziale Piotrkowi Januszkiewiczowi, który zapewnił sobie to miejsce wygrywając bezpośredni mecz z Grzesiem Sajnajem, przegrywając już w trzecim decydującym secie 4:12 , wygrywając go do 13. Można?

Trzecie miejsce zajął Grześ Sajnaj, który doznał tylko dwóch porażek z wyżej wymienionymi rywalami.

Czwarte miejsce przypadło Pawłowi Janowskiemu (Janosikowi). Muszę przy tej okazji podziękować Pawłowi, który był sędzią głównym zawodów oraz organizatorem technicznym rozgrywek i dzięki niemu te zawody w bardzo sprawny sposób zostały rozegrane.

Drugą kwalifikację Lubelszczyzny zajął Cezary Domagalski zajmując siódme miejsce w turnieju, dopiero co rozpoczynając przygodę z ping pongiem i który w drugiej fazie rozgrywek jako jedyny pokonał po bardzo emocjonującej walce Marcina Grzyba - późniejszego zwycięzce turnieju.

Trzecią kwalifikację z Lubelszczyzny zajmując 9 miejsce w turnieju zdobył Marek Futa, któremu też pragnę podziękować za pomoc przy stoliku organizacyjnym.

Czwartą kwalifikację z Lubelszczyzny zdobył Kamil Głowinkowski, zajmując 11 miejsce.

Na słowa uznania zasługuje też długoletni zawodnik LLTSA Marek Sałaga, który wziąwszy po raz pierwszy rakietkę do ping ponga wyeliminował wielu zawodników w tym mnie, zajmując 12 miejsce.

Dziękuję wszystkim zawodnikom i uczestnikom tego turnieju oraz Krzysiowi Witeckiemu, dzięki któremu udało się zorganizować salę w dość szybkim tempie i który dwoił się i troił, by ze strony organizacyjnej wszystko przebiegało profesjonalnie i by wszyscy uczestnicy wyszli z tej imprezy zadowoleni.


Poniżej podaję pierwszą dwudziestkę turnieju:

  1. Marcin Grzyb
  2. Piotr Januszkiewicz
  3. Grzegorz Sajnaj
  4. Paweł Janowski
  5. Piotr Rawski
  6. Arek Czosnek
  7. Cezary Domagalski
  8. Krzysztof Molenda
  9. Marek Futa
10. Wojciech "Niebieski"
11. Kamil Głowinkowski
12. Marek Sałaga
13. Zbigniew Kochanowicz
14. Mirosław Pietroń
15. Marcin Szafranek
16. Norbert Mazurkiewicz
17. Mariusz Chwałek
18. Bartłomiej Kochanowicz
19. Michał Matera
20. Michał Rutkowski

Przy okazji zapraszam osoby które nie osiągnęły kwalifikacji do sali Bogorii Grodzisk Mazowiecki w dniu 16.11.2019, gdzie będą odbywać się kwalifikacje do Mistrzostw Polski 2019.
Walczymy wciąż o 25 wolnych miejsc.

Mających kwalifikację zapraszam na Mistrzostwa Polski w dniu 17.11.2019 , które także odbędą się w sali Bogorii w Grodzisku Mazowieckim.


Pozdrawiam i już dzisiaj zapraszam na kolejne Mistrzostwa Lubelszczyzny w 2020 roku.


Norbert Mazurkiewicz


PS. Zapraszam też na obiektywne sprawozdanie jednego z uczestników tego turnieju, biegłego we władaniu piórem i nie tylko ;) , naszego kolegi Piotrka Bociana, który zamieścił szczegółowe informację na stronie MKS MOW Puławy.