LLTSA  -  sezon 2019/2020

9 listopada 2019 r.

Komentarz po V kolejce LLTSA
(autor: Robert Grabczak)


Witam po V kolejce naszych rozgrywek. Dla oczekujących informacji o IV kolejce powiem, że z powodu Świąt 1 i 11 listopada jest ona rozciągnięta aż na 3 tygodnie i potrwa do przyszłego piątku. Zbierze ją w całość Piotrek Bocian, który pięknie wkomponował się w naszą ligę i w pisanie komentarzy. Podobnie jak Jarosław Adamczyk! A co napiszą nadworni poeci Mariusz Suchorowski i Piotr Nizioł, jak wena najdzie na ich oblicza?


I liga

Należy zacząć od meczu na szczycie, zaległego z III kolejki, czyli Edbar-Geodeta. One man show - tak mówią czasami i dotyczy to Tomka Słomki, który przyjechał przy stanie 0-2, wygrał po kolei 4 gry z deblem i pojechał do Poznania. Brawa dla Edbaru za wyrażenie zgody na zagranie przez Tomka wszystkich gier kolejno. A od 4-2 dla Geodety do końca wygrywał Edbar! Szybkość Piotrka Kury, blok Janosika i czop Przemka Przesmyckiego wystarczyły na nieżle grającego Rafała Ostrowskiego i nie mającego swojego dnia Michała Wojciechowskiego. Jak wyliczył Paweł Janowski był to 26 mecz Edbaru wygrany z rzędu. Pytanie kto zatrzyma EDBAR? Geodeta powetował sobie porażkę w środę demolując Aktywny Wrotków 10-0. Waleczny Dawid Sokołowski przegrał 2 mecze do 9 w piątych setach! Węglin tylko we dwójkę powalczył z Roberto Music Team, ale to za mało graczy na moje lwy. Marianowi i Darkowi życzymy powrotu do zdrowia, żeby Węglin nie stał się kandydatem do spadku?

ASKO to jedyna drużyna z pięcioma zwycięstwami, co budzi duży szacunek, zwłaszcza że przed początkiem ligi morale w ASKO było na niskim poziomie, ale Paweł Michalec walczy na najwyższym poziomie w karierze, a wsparcie Krzysztofem Witeckim i Tomkiem Koziołem wystarczyło do zdemolowania Progresu w środę. Ekipa Jarka Adamczyka zdobyła pierwszy punkt przy stanie 0-6.


II liga

Dwie ekipy na czele, identyczny bilans zwycięstw i pojedynczych gier i znaczy to tyle, że Ruch Lublin i Geodeta III pragną awansować chyba wspólnie! Kto im przeszkodzi, jak inne teamy tracą punkty między sobą i jeszcze kilka kolejek i pozostanie wszystkim walka o miejsce barażowe. Obstawiam, że Kamil Głowinkowski nie przegra na razie żadnego meczu i wsparcie kolegów pomoże Ruchowi kontynuować zwycięską passę. Natomiast zadziwia Geodeta III, gdzie bardzo dobrze po kontuzji gra Mariusz Cyrankiewicz, Paweł Skałecki to uznana firma a dopiero w piątej kolejce pogromcę znalazł Artur Słomka! Tym wielkim został Darek Hasiec, który wielu graczom pokazał swoje wielkie doświadczenie i obronę. Nie wystarczyło to na nawet remis dla Zarembiaków, bo Mariusz Cyrankiewicz pokonał Marka Rejmaka i może to był ten najważniejszy punkt. ASKO II uległo silnej drużynie AZS BLOCK Lublin i nie pomógł komplet punktów mającego w dorobku tytuł mistrza Polski (branżowego) Zbigniewa Fili! Prezes Marek Futa powalczył na 0, bo poczuł w kościach 13 meczy w ping pongu na mistrzostwach województwa. Ciężko idzie na razie beniaminkom Jedynce i Czarnym Koniom, 10 meczy i tylko 1 punkt, ale liczymy, że obie ekipy zaczną wygrywać, chociaż 2 liga jak zawsze to największa zażartość i emocje.


III liga

Tutaj spadkowicze na razie na czele a jeszcze miesiąc temu Jarek Bądos szukał graczy do Świdniczanki i nie miał propozycji. Na swoje szczęście zadzwonił do mnie i teraz jego drużyna ma najszerszy skład w lidze i największą młodą gwiazdę w całej lidze, czyli Macieja Bieleckiego, który w piątek bez grama strachu pokonał wszystkich rywali z silnego przecież Głuska! Maciuś, brawo i brawo dla całej grupy treningowej z Niedzwicy, gdzie każdy jest lepszy niż rok temu. U Ewy Bocian zadebiutował właśnie kolejny nastolatek Antoni Kowalczyk, na razie set na dzień dobry, ale będzie na pewno lepiej! Zielone Grądy Żalin to beniaminek, który radzi sobie bardzo dobrze i cenny remis z FOO FIGHERS jest tego przykładem. Sezon życia gra ekspresyjny Adaś Dyjor który zanotował komplet punktów. Jeśli ktoś usłyszy głośne krzyki na Mosirze znaczy to że ADAM DYJOR pokonał kolejnego przeciwnika. ARGO to przykład ekipy za słabej na II ligę a za dobrej na III. Ten sam skład od lat i taka sama sinusoida spadkowo-awansowa. Teraz Tomek Szczotka i koledzy rządzą w III lidze i pewnie będzie awans a potem?


IV liga

8 meczy z czego 4 po 0-10. Tutaj największe rożnice mamy na razie, dlatego liczę, że po podziale na dwie połówki mecze zrobią się bardziej wyrównane. Po pięciu kolejkach mamy w każdej grupie po 7 ekip, które bardziej pragną awansu wyżej. Pamiętamy, że kolejek jest 9 i za chwilę dzielimy się na nierówne grupy.


Uwaga: terminarz jest już wpisany do końca rundy - proszę się zapoznać i nie przekładać za wiele. Dwie ostatnie kolejki nie mogą być przekładane!

W niedzielę Memoriał Sławomira Ziemińskiego - założyciela amatorskiego tenisa w Lublinie.

Turnieje u Kamila Szubarczyka przełożone na grudzień!


Zakładka sponsorzy to na razie:

  • ASKO - znana wszystkim firma pasjonata tenisa Artura Siwka,

  • PAWEŁ NIE CAŁKIEM ŚWIĘTY - restauracja i pokoje w Smerku w Bieszczadach gdzie byłem miesiąc temu i poznałem właściciela pięknego miejsca z jedzonkiem i pięknymi widokami. Zapraszam w imieniu właściciela.

Zapraszamy inne firmy do reklamy na naszej stronie. Warunki w tym roku są bardzo promocyjne w związku z przebudową strony prowadzonej z wirtuozerską precyzją przez kolegę Darka Krawczyka!


Robert Grabczak