LLTSA  -  sezon 2019/2020

12 październka 2019 r.

Komentarz po I kolejce LLTSA
(autor: Robert Grabczak)


Witam wszystkich zawodników i kibiców po rozpoczęciu nowego sezonu naszych rozgrywek.

Kolejny rok i znowu mamy rekord uczestnictwa drużyn i zawodników! 56 ekip i 260 zawodników w tym 5 kobiet, jak wyliczył Piotr Milczek. W imieniu Zarządu dziękujemy tak licznej grupie zawodników za chęć grania przy stołach w ramach naszych rozgrywek. Sprawy organizacyjne przedstawiałem na otwarciu każdego dnia, a teraz podsumuję tydzień otwierający sezon.


I liga

5 ekip wygrało po 8-2 i tyle jest na czele. Mistrz ligi EDBAR pokonał beniaminka PROGRESS, a Paweł Janowski i Przemek Przesmycki zdobyli komplet. Piotr Kura znalazł pogromców w osobach Jarka Adamczyka i Michała Szurygi. Aktywny Wrotków to Kamil Szubarczyk i dwie nowe twarze, czyli Piotr Bocian i Dawid Sokołowski, którzy pokazali wysokie umiejętności w meczu z PGE Dystrybucją. Roberto Music Team pokonał Szafir dzięki niezawodnemu Piotrowi Decowi i utalentowanemu Dominikowi Maciągowi, który ładnie wprowadził się do zespołu vicemistrza po krótkiej przerwie. Dominik obiecał dobre mecze w lidze i tak powinno być. Ostatni beniaminek GEODETA I powalczył z Węglinem, bo granie z trzema obrońcami to trudna sprawa, ale Michał Wojciechowski pokazał, że wakacje przepracował mocno i nawet czopy już pokonuje, co łatwe nie jest. Chociaż Wojtek Maliborski napsuł krwi i Michałowi, i Tomkowi Słomce w ostatniej grze. Tomka witamy ponownie w lidze, teraz wraz z synem Arturem - ale o nim potem. Teoria mówi, że obecność Tomka gwarantuje mistrzostwo, ale czasami niektóre takie rozważania mogą się nie sprawdzić. Piękny mecz w L.O. nr 8 rozegrali ASKO i WWWPOD 50. Prowadzenie WWW 3-2, a skończyło się wygraną ASKO 7-3 . Pierwsza gra i nowe twarze w lidze, czyli Leszek Gawidziel i Aleksander Janik. Najpierw Leszek miał 2-0 i po 9, ale na koniec wygrał Aleksander 3-2! Paweł Michalec zagrał z Alkiem również piękny mecz z wygraną 3-1. Na koniec pochwały dla Tomka Kurylaka za komplet w meczu ze Ściegiennym. Treningi w wakacje przynoszą efekty.


II liga

Zarembiacy i Ludwiniak to liderzy do I kolejce. Wojtek Bochniarz zanotował komplet pokonując Michała Rawskiego - to duża niespodzianka. Grzesio Sajnaj również wypunktował kolegów z ASKO II. Ciekawe czy Ludwiniak, z coraz lepiej grającym Arturem Szewczakiem, powalczy o awans? Inny Artur - czyli najmłodszy w II lidze junior - Słomka został bohaterem meczu z Czarnymi Końmi, odnosząc komplet zwycięstw, w tym ostatnie w 10 grze z pięknie grającym Piotrem Tokarzewskim. Szybka gra Piotra nie wystarczyła na walecznego Artura, który w tej lidze pokona pewnie jeszcze wielu przeciwników! Rysio Polak to niespodzianka w PIK-u Łęczna, bo zdobył 2 pkt. - w tym decydujący na wygraną z AZS WSEI. Beniaminek RUCH Lublin przygotował skład na awans, bo Adam Kaczor i powracający po latach Kamil Głowinkowski plus reszta ekipy gwarantują duże emocje!


III liga

Foo Fighters i ASKO III to najciekawszy mecz kolejki, gdzie klasę pokazał Robert Pytka pokonując wszystkich rywali. Decyzja o zmianie ligi była jak najbardziej pozytywna. Świdniczanka to w pierwszej kolejce nowy młodzieżowy skład, gdzie pięknie zagrał kolejny z rodu Bieleckich czyli Maciej. Do tego Piotrek Goszczyński i Przemek Szajda i bójcie się rywale. A Jarek i Marceli jadą na mecz, to wtedy? Marek Pastusiak został zawodnikiem K.S.Piascovia i komplet na dzień dobry w meczu z Wieniawą w nowym składzie.


IV liga

Dużo spotkań w stosunku 10-0, 9-1, ale to normalne na początku kiedy grają drużyny z czuba z nowymi ekipami. Wyjątkiem jest drużyna SĄ LEPSI, gdzie Michał Bigaj i Marek Wilczyński zapragnęli zaatakować ligę od początku, czyli od IV ligi. Ciekawe, czy ktoś im coś urwie w czasie rozgrywek? Na dzisiaj koniec, bo bardzo póżno już jest i nie dam rady więcej pisać. Zapraszam innych zawodników do komentowania. Oprócz głównych komentatorów ochotę mają Piotrek Bocian i Mariusz Cyrankiewicz. Zapraszamy!


Robert Grabczak