wstecz do

Aktualności

Lublin, dnia 3 marca 2013 r.

Reminiscencje „PUCHARU LIGI”

Nie mieli przerwy tenisiści amatorzy w ferie zimowe. Dwa tygodnie poświęcone były walkom w turnieju o „PUCHAR LIGI”. Uczestniczyło w nim w tym roku tylko 27 zespołów. Do rozgrywki finałowej dobrnęli faworyci. Byli nimi trzej pierwszoligowcy: Edbar I SPA, MTM, AZS UMCS II oraz pretendent Jedynka. W grach półfinałowych Edbar I SPA pokonało Jedynkę 3:0, a MTM wygrał 3:1 ze studentami UMCS. W finale Edbar I SPA gładko rozprawił się z MTM wygrywając 3:0. Można powiedzieć, że koledzy z Edbaru spacerkiem zdobyli PUCHAR. W grze o III miejsce AZS UMCS II pokonał Jedynkę również 3:0. Z tych czterech spotkań najciekawszym był mecz półfinałowy pomiędzy MTM i AZS UMCS II, który rozgrzał oglądających go sympatyków. Przy stanie meczu 1:1, grę deblową wygrała para Artur Mącik/Marek Sałaga z parą Łukasz Bańkowski/Michał Bigaj dosłownie ostatnimi piłkami piątego seta. W ostatniej partii Łukasz Bańkowski łatwo nie poddał się wyżej notowanemu Arturowi Mącikowi. Dopiero po pięciu setach Artur przyklepał zwycięstwo dla swojego zespołu.

Gratulujemy kolegom z zespołu Edbar I SPA za zdobycie „PUCHARU LIGI” w roku 2013. Przypomnę, że występowali oni w składzie: Paweł Janowski, Piotr Kura i Paweł Skałecki.

Na górze tabeli I ligi bez zmian. Natomiast na dole tabeli trwa walka o uniknięcie dziesiątego miejsca, które grozi barażem o pozostanie w szeregach pierwszoligowców. Będący na dwóch ostatnich miejscach rezerwy Edbaru oraz Annoplast chyba już pogodzili się ze spadkiem. Zaangażowane w niej są cztery zespoły. Włączam do nich będącego na siódmej pozycji  ASKO I, który również nie może być pewnym uniknięcia barażu. Sąsiedzi nie będą popuszczać. Świadczy o tym ciężko wywalczony remis w ostatnim meczu z Galą. Dwie wygrane partie po 3:2 Zbyszka Kucia i Marka Futy z Mirkiem Pietroniem były na wagę remisu. Przynajmniej jedna przegrana z tych dwóch partii dawała by zwycięstwo Gali. Punkty dla ASKO I zdobyli: M. Futa -3 oraz Zbigniew Fila i Z. Kuć po -1. Dla Gali punktowali: Paweł Grochola i Sławek Pietroń po -2 oraz para Grochola/Pietroń S.

W II lidze Mełgiewska wygrała z Samsonem 6:4. Porażka Samsonu oddaliła im pewnie plany awansu, ale nie pozbawiła szans walki o trzecie miejsce i prawa walki w barażu. Punkty dla Mełgiewskiej zdobyli: Darek Chodon i Błażej Białek po -2, Ryszard Białek -1 oraz debel Chodon/B. Białek. Dla Samsonu: Artur Kisielewicz i Dariusz Rudnicki po -2. W dolnej części tabelki od barażu pewnie nie uniknie zespół Fenixu. Zajmowane miejsca poszczególnych drużyn utrzymują się od dłuższego czasu i nic nie widać aby nastąpiła jakaś roszada.

W III lidze w górnej połowie tabeli w ostatniej kolejce powygrywali faworyci. Na dole tabeli zaś podobnie jak w I lidze trwa w dalszym ciągu walka o bezpieczną dziewiątą pozycję. Cenne dwa punkty zaliczył Park Farb wygrywając z ECL Wrotków 6:4. Solidarnie po dwa punkty w zespole Park Farbu zdobyli: Sławomir Kozieł, Piotr Leszczuk i Piotr Puszyk. Dla ECL Wrotków punktowali; Andrzej Bernatowicz -2, Dariusz Krawczyk -1 oraz para Krawczyk/Piwowarczyk.

W najciekawszym spotkaniu IV ligi Politechnika Lubelska pokonała rezerwy PGE Dystrybucji 7:3. Pomimo widocznej przewagi studentów kilka partii miało wyrównany przebieg. Punkty dla Politechniki zdobyli: Jarosław Adamczyk i Maciej Brodowski po -3 oraz para Adamczyk/Brodowski. Dla PGE II Dystrybucji: Jacek Gadzała, Marek Kanadys i Piotr Sosnowski po -1.

Kapitanom zespołów przypominamy o szybkim i dokładnym podawania wyników z rozegranych spotkań do prowadzącego stronę internetową. Przecież od tego zależy szybkie informowanie nas wszystkich o przebiegu rozgrywek na stronie internetowej oraz w opracowaniu komentarza z kolejki. Gorąco o to apeluję.